Wybielanie zębów – przebieg i zalecenia po zabiegu

Piękny, zdrowy i biały uśmiech to jeden z czynników wpływających na nasze dobre samopoczucie i pewność siebie. Jednak codzienna higiena nie zawsze jest na tyle skuteczna, aby nasze zęby lśniły jak śnieg w promieniach słońca. Na szczęście można temu zaradzić i zdecydować się na profesjonalny zabieg wybielania u dentysty. Jak wygląda jego przebieg i co zrobić, by efekt był widoczny jak najdłużej?

Profesjonalne wybielanie

Domowe sposoby wybielania zębów nie dają zwykle takich efektów, jakich się spodziewamy. Dlatego zamiast marnować czas i pieniądze, warto zainwestować w profesjonalną metodę, która dostępna jest w gabinecie dentystycznym. Co ważne, aby stomatolog mógł przeprowadzić taki zabieg, nasze zęby muszą być zdrowe, a plomby, które posiadamy – szczelne. Najlepszy zabieg, dający znakomite efekty, jest ten z użyciem lampy. Polega on na zabezpieczeniu dziąseł specjalnym preparatem, a następnie nałożeniu na zęby żelu wybielającego i naświetleniu go lampą, która emituje zimne światło. Najbardziej spektakularny efekt widoczny jest po 2-3 takich sesjach u stomatologa.

Zalecenia po zabiegu

Gdy zabieg wybielania zębów mamy już za sobą, nie powinniśmy jeść przez dwie godziny, a pić możemy  tylko wodę mineralną. Pacjenci, którzy poddali się wybielaniu za pomocą lampy, muszą przestrzegać tzw. białą dietę, polegającą na przyjmowaniu wyłącznie niebarwiących produktów żywnościowych i napojów, przez okres min. tygodnia od zabiegu. Dlaczego? Z uwagi na fakt, iż szkliwo zębów w tym czasie jest w pewnym stopniu odwodnione i podatne na powtórne wniknięcie barwników. Czego zatem należy unikać? Przede wszystkim kawy, herbaty, soków, czerwonego wina, jagód, porzeczek, borówek i wiśni, pomidorów, papryki, marchewki i czerwonej kapusty, sera żółtego, zup, czekolady i produktów zawierających kakao, przypraw typu curry, kurkuma i cynamon, a także ciemnych sosów i wędlin.

Gdy od zabiegu miną dwa tygodnie, zalecane jest używanie łagodnej pasty wybielającej, której zadaniem jest usuwanie osadów i barwników zanim przedostaną się w głąb zęba, tworząc nowe przebarwienia.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz