Naturalnie i skutecznie

Coraz chętniej poszukujemy możliwości radzenia sobie z chorobami i wszelkimi dolegliwościami bez użycia środków farmakologicznych i chemicznych. Starając się żyć w zgodzie z naturą, sięgamy po różnego rodzaju zioła i sposoby polecane przez naszych przodków. Krótko mówiąc – do naszych łask powracają najróżniejsze metody medycyny naturalnej.

Usunąć problem w całości

W przypadku leczenia różnego rodzaju schorzeń, dolegliwości czy chorób, nasi przodkowie chętnie uciekali się do sprawdzonych metod medycyny naturalnej. Z czasem – szczególnie, gdy swój rozkwit przeżywał przemysł farmaceutyczny – zwolenników tego rodzaju terapii okrzyknięto mianem „szarlatanów”. Od kilku lat obserwujemy jednak znaczne zainteresowanie takim leczeniem. Oczywiście wciąż zdaniem wielu lekarzy medycyna niekonwencjonalna jest bezwartościowa. Mimo to w naszym społeczeństwie nie brakuje również jej zwolenników. To bowiem dobra alternatywa dla leczenia farmakologicznego wiążącego się z przyjmowaniem coraz to droższych preparatów chemicznych. Jej najważniejszym założeniem jest skupienie się na całościowym ujęciu problemu – zlikwidowaniu przyczyny schorzenia i powrocie do pełnej harmonii całego organizmu. Zdaniem specjalistów zajmujących się medycyną naturalną, samo pozbycie się bólu nie rozwiąże przecież problemu, z którym zgłosił się pacjent, dlatego że po jakimś czasie schorzenie, czy choroba mogą powrócić. Podczas terapii specjaliści skupiają się więc zarówno na sferze fizycznej, jak i mentalnej, duchowej oraz emocjonalnej. Podpowiedzią w procesie uzdrawiania chorego są prawa, które rządzą naturą.

Dla zdrowia i urody

Jedną z najpopularniejszych metod medycyny naturalnej jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami. Po stworzenia te można sięgnąć na przykład w przypadku chorób serca, nadciśnienia, niedociśnienia, chorób płuc, oskrzeli, przewodu pokarmowego, wątroby, wrzodów żołądka i dwunastnicy, wysokiego cholesterolu, alergii, chorób skóry, żylaków, zakrzepowego zapalenia żył, trudno gojących się ran i… wielu, wielu innych. Co ciekawe, pijawki wykorzystywane są nie tylko w celu powrotu do zdrowia, ale również, aby upiększyć ciało i zahamować proces starzenia się skóry.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz