Przykry objaw wielu chorób – katar!

Wczesną wiosną dopada nas wiele przeróżnych chorób. Z jednej strony jest to piękny okres, w którym wszystko rozkwita, budzi się do życia. Niestety z drugiej strony wiosna to czas, w którym jesteśmy osłabieni po zimie przez spożywanie za małej ilości owoców i warzyw, brak aktywności fizycznej. W efekcie często dopadają nas przykre choroby. Wśród nich prym wiodą…

Infekcje górnych dróg oddechowych

Najczęściej dopada nas powszechne przeziębienie. Jest to infekcja wirusa o dość łagodnym przebiegu. Klasyczne objawy przeziębienia to ból głowy, gardła, uczucie zmęczenia, katar, kaszel, stan podgorączkowy. Jeśli zauważymy u siebie takie objawy należy zdecydowanie odpocząć w łóżku i rozpocząć leczenie objawowe.

Poważniejszą infekcją jest już grypa. Tu objawy to ból głowy, suchość w gardle, suchy kaszel, gorączka – często bardzo wysoka, dreszcze, bóle mięśniowe, uczucie ogólnego rozbicia i zmęczenia. Przy stwierdzeniu takich objawów należy udać się do lekarza.

Inne choroby, które także dość częste są w tym okresie to na pewno zapalenie gardła oraz zatok.

Wspólny mianownik – niedrożny nos

Co łączy te wszystkie choroby? Oczywiście katar! Jest to dość uciążliwy objaw – w przeciwieństwie do bólu gardła utrzymuje się dość długo przeszkadza nam oddychać Wyglądamy znacznie gorzej mając katar – mamy obrzęknięty, czerwony nos, wysuszoną skórę dookoła niego, Dodatkowo oddychamy ustami, często mamy wysuszoną skórę na całej twarzy, czujemy się źle, jesteśmy niewyspani przez to że nie możemy normalnie oddychać – słowem lepiej zadbać o to, aby nie mieć długo kataru.

Jak to zrobić? Odpowiedzią jest prawidłowa higiena nosa. Przede wszystkim zatem należy wydmuchiwać nos i używać chusteczek jednorazowego użytku. Ulgę przyniesie także krem nawilżający na skórę dookoła nosa. Warto również zrobić sobie inhalacje wodą z dodatkiem soli albo olejków eterycznych.

Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Dlatego można pomyśleć o zakupie profesjonalnego nawilżacza albo po prostu raz na jakiś czas wieszać wilgotny ręcznik na kaloryferze. Pamiętajmy także o regularnym wietrzeniu pokoju.

Spray do nosa Rinozine

Dobrym pomysłem jest także zakup bardziej profesjonalnego specyfiku na katar jakim jest Rinozine. Ma on postać spray’ u do nosa. Udrażnia on nos, redukuje jego obrzęk i przekrwienie a ponadto – nawilża jamę nosa. Dzięki tym właściwościom poprawia nam jakość oddychania oraz sprawia, że wyglądamy znacznie lepiej, a katar szybciej staje się jedynie przykrym wspomnieniem!

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz