Leczenie bez lekarstw

Obecnie coraz więcej mówi się na temat wykorzystywania alternatywnych metod leczniczych na co dzień. Ludzie mają już dość wszechobecnej chemii, dlatego w przypadku mniej groźnych chorób, starają się stosować kuracje naturalne. Wielu z nich stosuje zioła oraz bańki na przeziębienie.

Jeżeli zmogła nas choroba nieposiadająca znamion grypy, w celu wyleczenia się możemy bezpiecznie obyć się bez lekarstw. Niemalże każdy symptom choroby można wyleczyć w sposób naturalny. Jeśli cierpimy na intensywny katar, idealnie sprawdzi się inhalacja. Do miski z gorącą wodą wystarczy wkropić nieco naturalnego olejku z mięty i rozmarynu, okryć głowę ręcznikiem i wdychać przez kwadrans pojawiającą się parę.

Dobrym sposobem na ogólna poprawę jest masaż bańkami. Metoda ta niegdyś była powszechnie stosowana przez lekarzy. Takie przyssawki umieszczane na plecach pozwalają nieco odciążyć płuca, które zmagają się z zalegającą wydzieliną. Aby dowiedzieć się jak stawiać bańki wystarczy skorzystać z internetu. W sieci znajdziemy mnóstwo stron, które poinstruują nas o tym krok po kroku. Warto na okres zwiększonej zapadalności na przeziębienie odpowiednio się przygotować. Przed nadejściem zimy oraz wiosny warto sporządzić syropy na bazie czosnku i cebuli. Warzywa te są uważane za naturalne antybiotyki, skutecznie radzą sobie z drobnoustrojami atakującymi nasz organizm.

Do wykonania takiego lekarstwa potrzebne są jedynie cukier, czosnek oraz cebula. Po przygotowania i szczelnym zamknięciu, produkt może stać na naszej półce przez wiele miesięcy. Syrop doskonale radzi sobie z bólem gardła. Wracając jeszcze do kataru, jeśli inhalacja oraz bańki na przeziębienie nie były wystarczające, warto wypróbować płukanie nosa roztworem wody z solą. Może to być dla nas nieco nieprzyjemne, jednak daje natychmiastowy efekt, nasz nos jest wolny od nieżytu a my możemy spokojnie oddychać. Kiedy nie jesteśmy mocno chorzy, możemy zastosować naturalne metody kuracji. Należy jednak pamiętać, że w przypadku grypy warto już udać się do lekarza.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz