Skuteczne przywracanie włosów na skórze głowy. Jak działa przeszczep włosów?

Nadmierne wypadanie włosów to dość częsty problem, z którym borykają się osoby w różnym wieku i różnej płci. Przyczyny łysienia mogą być różne – od zaburzeń hormonalnych, przez niedobór żelaza, aż po stres czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Utrata włosów dla wielu osób stanowi wstydliwą dolegliwość, z którą można jednak skutecznie walczyć. Jedną z najczęściej stosowanych metod okazuje się przeszczep włosów, który powinien zostać przeprowadzony w specjalistycznej klinice. Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Przeszczep włosów – jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Pierwszym etapem w drodze do bujnych i zdrowych włosów jest wywiad medyczny. W placówkach kompleksowo zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem problemów z włosami i skórą głowy można liczyć na konsultację z trychologiem, który określi nasze predyspozycje względem wykonania zabiegu. Lekarz sprawdza ogólny stan zdrowia pacjenta, pyta zarówno o przyjmowane leki, jak i historię wypadania włosów w rodzinie. Przed zabiegiem należy również zrobić szereg badań krwi, na czele z morfologią, CRP czy układem krzepnięcia, jak również te z uwzględnieniem HBS, HCV, HIV czy ANA z mianem. Pacjent musi także trzymać się wielu zaleceń, o których zostanie poinformowany po pomyślnym przejściu kwalifikacji do zabiegu.

Przeszczep włosów metodą FUE – na czym polega?

Zabiegi transplantacji włosów cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które zmagają się nadmiernym wypadaniem włosów. Warto szukać klinik, które wykonują przeszczep włosów metodą FUE – jest to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy tego typu zabieg, który daje dużą gwarancję sukcesu. Przeszczepienie włosów z wykorzystaniem metody FUE polega na pobraniu mieszków włosowych z głowy pacjenta – potylicy lub jej bocznych sektorów. Starannie wyselekcjonowane pojedyncze jednostki włosowe zostają zaaplikowane w miejsce biorcze, czyli miejsca najbardziej dotknięte łysieniem. Pacjentowi podaje się również osocze bogatołytkowe, które stymuluje proces przyjęcia włosów i przyspiesza regenerację tkanek.

Przeszczep włosów – dla kogo?

Przeszczep włosów można wykonywać u pacjentów, którzy zmagają się z takimi dolegliwościami jak łysienie androgenowe (zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet), łysienie pourazowe, łysienie po oparzeniach skóry czy też blizny pooperacyjne. Transplantacji włosów natomiast nie można się poddać w takich przypadkach jak: łysienie plackowate, choroby zakaźne skóry zaawansowana cukrzyca, problemy z ciśnieniem tętniczym. O przeciwwskazaniach do zabiegu poinformuje lekarz specjalista podczas wstępnej kwalifikacji medycznej.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz