Recepta na długie zdrowie seksualne

 

Seks i seksualność to tematy, które z czasem stają się nam obce lub w ogóle ich nie poruszamy. Z wiekiem obniża się poziom libido i testosteronu co skutkuje zanikiem życie seksualnego wielu ludzi. Warto jednak zastanowić się czy tak musi być i jak rozwiązać ten problem, i cieszyć się seksem nawet w dojrzałym wieku.

Dlaczego tracimy ochotę na seks?

Seks i wszystko co z nim związane cieszy nas przez długie lata młodości i jest dla nas czymś naturalnym. Jednak z wiekiem przychodzi taki moment, że tracimy ochotę na erotyczne uniesienia i współżycie przestaje nas interesować. Może nie dlatego, że nie chcemy się cieszyć seksem, ale powodem tego jest obniżenie poziomu testosteronu i libido. Wielu ludzi wstydzi się swoich problemów „w łóżku” i przestaje o nich rozmawiać.Przechodzą do porządku dziennego nad zanikiem sprawności seksualnej i myślą, że tak musi być. Temat ten nie dotyczy tylko osób, które tak zwany wiek kopulacyjny mają już za sobą. Coraz częściej zdarzają się młode osoby, które nie mogą cieszyć się seksem, z powodu stresu czy natłoku spraw, które obniżają hormony seksualności i ochotę na doznania. Porady, które znajdziemy w książkach czy czasopismach, często odbiegają od rzeczywistości i nijak się mają do realnego życia.

Jak sobie pomóc?

Najlepiej skorzystać z porad seksuologa i iść na terapię. Czasami się przed tym bardzo bronimy, ponieważ wstydzimy się swojego problemu i nie chcemy rozmawiać z obcą osobą o tak drażliwej kwestii. Warto jednak przełamać swoją niechęć i udać się do takiego gabinetu. Dlaczego? Seksuolog to osoba, która jest profesjonalnym terapeutą i pomoże nam rozwiązać problem oraz doradzi co zrobić, żeby dalej cieszyć się życiem erotycznym. Każdy specjalista ma indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ każdy jest inny i takie zaburzenia mają różne podłoże. Często może to być problem natury psychologicznej, blokada czy złe wspomnienia. Seksuolog to nie tylko osoba, która mówi o seksie, ale też człowiek, który rozwiązuje problemy od podstawy psychologii, bo wszystko zaczyna się w głowie. Każdy problem i przeciwność czasami można szybko rozwiązać nawet już przy pierwszej wizycie u takiego specjalisty.

Gdzie można odwiedzić gabinet seksuologiczny?

Gabinetów i seksuologów jest wielu. Każdy z nich cechuje profesjonalne i indywidualne podejście do klienta oraz rzetelna pomoc i skuteczna terapia.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz