Pijawki w kosmetologii

Hirudoterapia stosowana jest w wielu wysoko rozwiniętych krajach świata. W Polsce niestety wciąż  kojarzy się lekarzom ze średniowieczem. Mało kto wie, że leczenie pijawkami używane jest nie tylko w medycynie naturalnej, ale i w kosmetologii.

W Polsce wciąż brakuje opracowań naukowo-medycznych, które byłyby w stanie przekonać lekarzy do terapii pijawkowej. Mimo to, rośnie grupa specjalistów, która poznaje zbawienny wpływ tych stworzeń na nasze zdrowie. Warto wiedzieć, że leczenie pijawkami może być stosowane nie tylko u ludzi chorych. Zdrowi pacjenci poddają się zabiegowi, by poprawić kondycję, odzyskać chęć do życia, siły witalne i zatrzymać procesy starzenia.

Drogocenna wydzielina pijawek

Jak już wiadomo, to właśnie wydzielina pijawek działa na nasz organizm uzdrawiająco. Ponad 120 różnych związków, enzymów i substancji. Jakie to substancje i jakie mają działanie? Nie sposób wymienić ich wszystkich, dlatego skupimy się na najważniejszych.

  • Hirudyna – najważniejszy enzym, który działa przeciwzakrzepowo
  • Gilatyna – jest związkiem o silnym działaniu antyprzerzutowym
  • Hementyna – rozkłada utworzone skrzepy
  • Aparyza – upłynnia krew
  • Destabliza – regeneruje naczynia krwionośne, przewód pokarmowy oraz reguluje poziom cukru we krwi
  • Hialoronidaza – jest naturalnym antybiotykiem
  • Neurotransmitery – leczą depresję, złe samopoczucie, pomagają w leczeniu nałogów i nerwicy
  • Substancje przeciwbólowe – wciąż są badane, ale wiadomo, że zawierają m. in. endorfiny – hormony szczęścia.

Pijawki eliksirem młodości?

Według najnowszych badań, wydzielina pijawek zawiera substancje, poprawiające stan skóry – jej napięcie, ukrwienie, utlenowanie i konsystencję. Wszystko to za sprawą hialuronidazy, elastazy i kolagenazy. Dlatego stworzenia te wykorzystywane są przez kobiety już od wieków. Japońskie gejsze stosowały maseczki na twarz i ciało z olejków zapachowych, zmieszanych z krwią pijawek. Jak wygląda zabieg?

Na początku pacjent poddawany jest zabiegowi hirudoterapii. Jeśli nie ma żadnych dolegliwości, pijawki przystawiane są w okolicy wątroby. Następnie hirudoterapeuta wyciska z pijawek wydzielinę, która po wymieszaniu z krwią pacjenta zawiera substancje odżywcze, odmładzające i upiększające. Taką maseczkę zostawia się na twarzy na ok. 20 minut. Już po zabiegu cera wygląda młodziej, jest promienna i gładka.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz