Przedwczesny wytrysk? Nie bagatelizuj problemu!

Czasami w życiu łóżkowym zdarzają się problemy, o których trudno nam mówić, a które niestety skutecznie mogą obniżyć jakość naszego życia seksualnego. Przedwczesny wytrysk jest jednym z takich problemów. Zamiast jednak zasięgnąć porady specjalisty, próbujemy „uzdrowić” się słynnymi suplementami diety, żelami czy tabletkami.

Problem na szeroką skalę

Jeśli wydaje Ci się, że problem wczesnego wytrysku dotyczy tylko Ciebie, jesteś w dużym błędzie. Niestety takie przekonanie może doprowadzić do obniżonej ochoty na zbliżenia. Skutkiem tego nasze życie seksualne kuleje. Seks zaczyna stawać się rzadkością, a to niestety często prowadzi do kłótni. Bo przecież wydaje nam się, że kobieta może nie mieć ochoty, ale mężczyzna? Zawsze i wszędzie! W przypadku tej dolegliwości, wytrysk może mieć miejsce jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy. Zaburzenie to dotyczy jednak dużo większej ilości mężczyzn niż nam się wydaje. Niestety większość z nich się do tego nie przyznaje, a co więcej – nic z tym nie robi.

Przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie

Dolegliwość ta bardzo często dotyka mężczyzn w młodym wieku, jednak może to być wówczas jedynie przejściowa sytuacja. Wówczas przyczyną jest tu stres oraz napięcie seksualne, zwłaszcza podczas pierwszego razu z kobietą. Innymi przyczynami mogą być:

  • nadpobudliwość nerwu sromowego,
  • długie przerwy między kontaktami seksualnymi,
  • ciągłe zmienianie partnerek, uniemożliwiające kontrolowanie wytrysku,
  • słabe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej,
  • zapalenie gruczołu krokowego,
  • infekcja dróg moczowych,
  • urazy fizyczne oraz psychiczne.

Mężczyźni próbują radzić sobie z tym problemem na różne sposoby – picie alkoholu przed stosunkiem, stosowanie żeli chłodzących czy innych „cudownych” środków na przedłużenie stosunku. Jednak aby pozbyć się problemu, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Nie warto bagatelizować problemu, który niszczy nasze życie seksualne. Być może wystarczą jedynie ćwiczenia, a może będą wymagane specjalne leki.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz