Piaskowanie zębów – skuteczna metoda czyszczenia zębów

Zdrowe zęby o śnieżnobiałym kolorze to marzenie wielu osób, choć nie każdy odcień szkliwa jest idealnie biały. Piękny uśmiech nie tylko wzbudza sympatię i pozwala atrakcyjnie wyglądać, ale także osiągać sukcesy zawodowe i towarzyskie. Aby zapewnić sobie zdrowy i efektowny uśmiech warto wybrać się do lekarza stomatologa w celu przeprowadzenia zabiegu piaskowania zębów. Piaskowanie to popularny zabieg stosowany w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia, także błony śluzowej jamy ustnej.

Główne przyczyny zmian w kolorze szkliwa oraz osadu na zębach

Palenie papierosów oraz regularne spożywanie kawy i herbaty niekorzystnie wpływają na kolor zębów. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej dodatkowo wzmagają ten proces sprawiając, że na zębach pojawi się osad czy przebarwienia. Takie zmiany na szkliwie tworzą się przez kilka lat zmieniając kolor zębów na nieestetyczny ciemniejszy lub żółtawy odcień. Ponadto bywają przyczynią różnych chorób zębów i przyzębia.

Leczenie przebarwień i kamienia nazębnego

Piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny mający na celu poprawę ich wyglądu. Proces ten polega na mechanicznym usunięciu płytki nazębnej, oczyszczeniu szkliwa z osadów i usunięciu przebarwień z powierzchni zębów za pomocą specjalnego urządzenia dentystycznego. Piaskarka stomatologiczna jest używana do leczenia chorób przyzębia i stosowana w stomatologii zachowawczej oraz periodontologii, zarówno w profilaktyce i protetyce. Stomatolog używa piaskarki wypełniając ją piaskiem dentystycznym o przyjemnym zapachu. Następnie precyzyjnie kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby, usuwając z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia. Cały zabieg, wykonywany przez doświadczonego stomatologa, trwa kilkanaście minut i jest niezwykle skuteczny.

Usuwanie kamienia nazębnego

Prawidłowo przeprowadzony zabieg usuwania kamienia nazębnego nie powinien sprawiać żadnego bólu, choć pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort. Polega on na mechanicznym oddziaływaniu na zęby urządzeniem, które wytwarza potężne wibracje, aby skutecznie rozbić i usunąć złogi oraz kamień nazębny przylegający do szkliwa. Warto podkreślić, że dla większości osób proces piaskowania zębów nie jest bolesny, natomiast jego efekt jest niemalże natychmiastowy i pozwala na przywrócenie naturalnego koloru szkliwa zębów.  Oprócz mechanicznego czyszczenia zębów za pomocą piaskowania można przywrócić szkliwu naturalny, biały odcień za pomocą innych, nowoczesnych metod wykorzystywanych współcześnie w stomatologii.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz