Problemy w łóżku – problemy w życiu

Z wiekiem chęć do współżycia seksualnego, zwłaszcza u kobiet, zmniejsza się. Wiele pań zmusza się do tego, aby zaspokoić potrzeby męża. Z czasem staje się to coraz bardziej uciążliwe i prowadzi do wielu kłótni i nieporozumień między małżonkami. Co zrobić, by seks nie był tylko przykrym obowiązkiem i by dwoje ludzi czerpało z niego jak najwięcej przyjemności? Jeśli wy również borykacie się z tym problemem i chcielibyście znać odpowiedź na to pytanie, to czytajcie dalej.

Czy można zwiększyć ochotę na seks?

Być może kiedyś ktoś wymyśli jakiś lek dla kobiet, który będzie podnosił libido. Póki co możemy o tym tylko pomarzyć. Skoro medycyna nam w tym temacie nie pomoże, to w jaki sposób możemy zwalczać oziębłość u kobiet? Zanim do tego dojdziemy, warto sobie najpierw uświadomić, skąd ona się w ogóle bierze. Za główną przyczynę jej pojawienia się uważane są doświadczenia seksualne oraz relacje z partnerem, a także suchość pochwy. Istnieje wiele powodów, dla których seks nie niesie ze sobą przyjemności. Najbardziej powszechnym jest rutyna. Jeśli zbliżenia nie są już tak ekscytujące jak kiedyś to znak, że trzeba zacząć działać! Na początku warto porozmawiać ze swoją drugą połówką. Może jest coś o czym nie wiemy, a co skutecznie blokuje naszego partnera. Kolejną kwestią jest zwalczanie nudy w łóżku. Nie bójcie się fantazjować, realizujcie swoje pragnienia i postarajcie się zmienić swoje nastawienie do seksu. Jeśli przyczyną nieudanego współżycia jest wspomniana wcześniej suchość pochwy, warto zainwestować w kremy lub żele nawilżające, których nakładanie może być świetnym rodzajem gry wstępnej. Jeśli pomimo waszych starań seks nie jest satysfakcjonujący, wskazana jest wizyta u specjalisty-seksuologa.

Seks pod kontrolą

Dla wielu kobiet seks jest prawdziwą przyjemnością wtedy, gdy czuje się ona kochana, rozumiana i bezpieczna. W przypadku, gdy wymiana myśli z partnerem nie przynosi spodziewanych efektów, a wszelkie inne próby rozwiązania problemu zostały podjęte, to trzeba wybrać się do specjalisty. Wizyta nie jest tak straszna, jak może się wydawać. Seksuolog Częstochowa zapyta nas o problem, z jakim do niego się zgłosiliśmy, o to, jak długo się z nim borykamy oraz o sposób radzenia sobie z nim do obecnej chwili. Spodziewajmy się także pytań o sprawy medyczne, o to co dzieje się aktualnie w naszym życiu jeśli chodzi o stres, zadowolenie z pracy czy kontakty z innymi ludźmi. Udzielone odpowiedzi staną się podstawą do dokonania analizy naszego podejścia do otoczenia, problemów oraz do siebie. Dzięki temu lekarz będzie mógł (w razie konieczności) wybrać dla nas najlepszy rodzaj terapii.

 

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz