Lecznicze pijawki na choroby XXI wieku

Żyjemy w nieustannym stresie i pośpiechu, a to wymaga od nas dobrej kondycji całego organizmu. Ponadto wysoce przetworzona żywność, używki i zanieczyszczone środowisko powodują, że coraz częściej zapadamy na uciążliwe dolegliwości i schorzenia, których leczenie jest zwykle kosztowne, mało skuteczne i obarczone wieloma skutkami ubocznymi. Hirudoterapia wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka.

Naturalnie i skutecznie

Hirudoterapia, to leczenie pijawkami, które pochodzą z wyselekcjonowanych, sterylnych hodowli specjalnie przeznaczonych do terapii zdrowotnych. Wydzielają związki, dzięki którym doskonale radzą sobie w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Liczne badania kliniczne potwierdzają ich niezawodność w leczeniu chorób przewlekłych. Pijawka w kontakcie z układem krwionośnym człowieka wydziela około 100 związków leczniczych, które całościowo poprawiają stan naszego organizmu. Bóle głowy i kręgosłupa, reumatyzm, wrzody żołądka, nadciśnienie, niedociśnienie, miażdżyca, prostata, impotencja, depresja – to tylko niektóre z długiej listy schorzenia, jakich możemy się pozbyć dzięki tej terapii.

Coś dla kobiet

Pijawki lecznicze doskonale radzą sobie także w kosmetyce. Kobiety na całym świecie chętnie wybierają pijawki do usuwania zmarszczek, problemów skórnych czy cellulitu. Ujędrniają, nawilżają, odświeżają, dodają witalności – jednym słowem wykazują działanie odmładzające. Pamiętajmy jednak, by kobiety w ciąży, a także dzieci do 10 roku życia nie korzystały z takich zabiegów.

Musimy również wiedzieć, żeby przed zabiegiem umyć nasze ciało delikatnym, bezzapachowym mydłem. Unikajmy wtedy mocnej kawy i herbaty, a po zabiegu ograniczmy na kilka dni aktywność fizyczną do minimum. Korzystajmy jedynie z usług gabinetów, które specjalizują się w hirudoterapii. Na konsultację ze specjalistą weźmy ze sobą całą dokumentację medyczną, by w wywiadzie ustalić właściwy plan terapii. Korzyści, jakich dostarczają nam pijawki lecznicze oraz ich kompleksowość pozwalają uzyskać zadowalające efekty już po pierwszym zabiegu, co czyni je doskonałymi w zwalczaniu dolegliwości współczesnego człowieka.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz