Karma dla psa – wybieraj z głową!

Żywienie psa karmą suchą musi być dokładnie przemyślane. Wybór karmy ma naprawdę duże znaczeni, ponieważ od niej zależy, czy nasz pies otrzyma wszystkie potrzebne składniki. Rodzaj karmy powinien być dostosowany do wieku, wagi czy wymagań psa. Nie powinniśmy więc wybierać pierwszej lepszej karmy z hipermarketu.

Przeczytaj w wolnej chwili: http://przerwawpracy.eu/jak-karmic-aktywne-psiaki/

Czytaj skład!

Oglądając czasem reklamy karm dla zwierząt, mamy wrażenie, że każda reklamowana karma jest idealna dla naszego pupila. Szczęśliwe, merdające psy, które robią „zdrową kupkę”, z pewnością przekonały wiele właścicieli do zakupu reklamowanego produktu. Ale by dowiedzieć się, czy rzeczywiście wszystkie obietnice z reklamy mają pokrycie w rzeczywistości, warto czytać składy na opakowaniach. Niech nie zmylą nas napisy na etykietach, które mówią o zawartości łososia czy cielęciny, bo często okazuje się, że zawartość tego składnika w karmie wynosi 4%.

Najważniejsze jest pierwsze pięć składników. W teorii ten, którego jest najwięcej znajdzie się na pierwszym miejscu. Ale na to też musimy uważać. Bo karmy wysokiej jakości mają w składzie np. kurczaka lub świeżego kurczaka, a karmy z niższej półki – mączkę z kurczaka czy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli tak naprawdę, nie do końca wiadomo, co.

Unikaj karm ze zbożami!

Tak, wiemy, że to nie jest łatwa rzecz. Zwłaszcza, gdy praktycznie większość producentów karm stosuje pszenicę i kukurydzę. Ale warto sięgnąć po produkty z wyższej półki, które nie zawierają zbóż. Dlaczego? Zarówno kukurydza, jak i pszenica, bardzo często powodują alergię u psów. A to z kolei skutkuje swędzeniem skóry czy ogólnym obniżeniem odporności organizmu. Poza tym z natury psy powinny jeść głównie mięso. Ich dieta nie powinna być bogata w węglowodany. Z tego powodu organizm psa potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania białka pochodzenia zwierzęcego, a nie roślinnego. Zboża są składnikami niskowartościowymi. Jeśli jednak mimo wszystko jesteśmy zmuszeni do kupna karmy ze zbożem, wybierajmy te pełnoziarniste.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz