Pijawki na rwę kulszową

Ten, kto cierpi na rwę kulszową, doskonale wie, jak ból potrafi uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Czasami leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które przepisują lekarze, tylko lekko uśmierzają ból, ale nie zwalczają naszego problemu. Co więc zrobić, by poradzić sobie z rwą kulszową? Najlepiej wybrać się na zabieg hirudoterapii.

Rwa kulszowa – ból uniemożliwiający funkcjonowanie

Czym jest rwa kulszowa? To wszystkie objawy, które związane są z uciskiem na nerwy rdzeniowe, które tworzą nerw kulszowy. Zwykle przyczyną tych właśnie objawów jest schorzenie krążków międzykręgowych, czyli dyskopatia na odcinku lędźwiowym. Ale rwa kulszowa może być także wywołana przez inne dolegliwości, takie jak stany zapalne, cukrzyca czy nowotwory. Rwa kulszowa objawia się niezwykle silnym i promieniującym bólem, który obejmuje nie tylko okolice lędźwiowe kręgosłupa, ale także pośladki, uda, łydki czy stopy. Ból ten zwykle uniemożliwia schylanie się, siadanie czy kucanie, dlatego często osoby cierpiące na to schorzenie muszą przyjąć pozycję leżącą.

Jak leczyć rwę kulszową pijawkami?

Leczenie pijawkami to z pewnością niestandardowa metoda leczenia rwy kulszowej. Pijawki wykorzystywane są do tego celu, ponieważ w ich ślinie znajdują się liczne związki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Po przystawieniu pijawek w miejscu dolegliwości ból szybko się zmniejsza lub radykalnie znika. Czasami do uzyskania najlepszych efektów potrzeba kilka takich zabiegów. Efekty jednak odczuwalne są już po pierwszym zabiegu.

Jeśli nigdy nie próbowaliście leczyć rwy kulszowej za pomocą pijawek, a wciąż walczycie z bólem, warto wybrać się na zabieg. Nie musicie obawiać się, że ugryzienie pijawek będzie Was bolało, ponieważ wydzielają one substancje miejscowo znieczulające. Jeśli wybierzecie profesjonalny gabinet, który stosuje pijawki wyłącznie pochodzenia laboratoryjnego, a personel jest wykwalifikowany, nie będziecie musieli obawiać się żadnego zakażenia czy innych dolegliwości. Przed zabiegiem skonsultujcie się jednak z lekarzem lub specjalistą hirudoterapii, który powiem Wam o ewentualnych przeciwwskazaniach.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz