Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami

Hirudoterapia, czyli leczenie przy pomocy użycia pijawek. Metoda leczenia przeróżnych schorzeń znana już od dawien dawna, pierwsze zapiski jej użycia sięgają czasów starożytnych. Bez żadnych zabiegów, operacji, zażywania leków (które mają często wiele skutków ubocznych) można wyleczyć choroby z zakresu sercowo-naczyniowego, neurologicznego, endokrynologicznego, pokarmowego, oddechowego czy też moczowo-płciowego. Dodatkowo korzystnie wpływa ona na naszą cerę oraz stawy. Na czym polega magiczna moc pijawek leczniczych, aczkolwiek na tym, że podczas wgryzania się oraz ssania naszej krwi wpuszczają one do naszego za pomocą śliny wiele cennych składników, które leczą powyższe schorzenia. Sam zabieg trwa koło godziny i w zależności od schorzenia powtarzany jest kilkukrotnie i przebiega bezbólowo, ponieważ ślina pijawki zawiera znieczulenie tak by nie czuć wgryzania się.

Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować oraz posiadać aktualne wyniki badań, na podstawie których lekarz stwierdzi czy możemy poddać się leczeniu taką właśnie metodą. Hirudoterapię prowadzą prywatne kliniki, a przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim pozytywnymi opiniami i rekomendacjami, dzięki którym będziemy mieli pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w odpowiednich warunkach. W powyższych klinikach stosuje się sterylne pijawki, które używane są tylko raz, ma to na względzie zabezpieczenie pacjenta przed przypadkowym zarażeniem się bakteriami, wirusami bądź innymi patogenami. Co ważne zabieg może przeprowadzić tylko i wyłącznie osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Należy także unikać kupowania pijawek na własną rękę, które często przechowywane są w niewłaściwych warunkach istnieje duże prawdopodobieństwo że były one już używane i w związku z tym mogą przenosić różne choroby groźne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Co ważniejsze nie wolno przeprowadzać takiego zabiegu samemu lub przez osobę nie posiadającą doświadczenia i przyuczenia co do hirudoterapii, gdyż to także może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne dla naszego organizmu.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz