Floating

W dzisiejszym czasie nie brakuje nam stresów. Większość goni za zapewnieniem sobie i rodzinie dobrobytu, za karierą, tysiącem spraw do załatwienia. Nie łatwo o stres i choroby cywilizacyjne, dlatego trzeba promować takie rzeczy jak floating.

Nie sprawi on, że nagle będziemy mieli wolną głowę od obowiązków i presji, ale z pewnością poprawi nasze samopoczucie.

Floating to sposób na odprężenie i skuteczną walkę z różnymi schorzeniami. Polega on na relaksowaniu się w specjalnej kabinie lub kapsule floatingowej – człowiek unosi się tam na wodzie, zapadając w stan odpowiadający medytacji. Słowem „chillout”, dzięki któremu zwalczamy bóle, stres i depresję. Organizm podczas takiej sesji uwalnia hormony szczęścia, wprawiając w błogi nastrój.

Czym więc dokładnie jest floating, terapia floatingowa czy też deprywacja sensoryczna ? Pod tymi nazwami kryje się swobodne unoszenie ciała na powierzchni wody o głębokości 30 cm głębokości, która zawiera leczniczy roztwór Epsom. To on zapewnia odpowiednią wyporność. Temperatura wody i powietrza wewnątrz kapsuły jest natomiast tożsama z temperaturą ciała i wywołuje wrażenie lewitacji, czyli poczucie unoszenia się w powietrzu. Stąd też popularne określnie wśród zwolenników floatingu – kosmiczna lewitacja. Znikają obrazy, dźwięki, dotyk, nie odczuwamy grawitacji, za to czujemy spokój, równowagę emocjonalną. Wszystko to oczywiście umilają dźwięki muzyki relaksacyjnej.

Koniecznie trzeba przytoczyć, jakie konkretne korzyści przynosi floating. Odciąża stawy, mięśnie i kręgosłup, poprawia jędrność skóry. Znikają przewlekłe bóle głowy, nadciśnienie, stres, zmęczenie, złe samopoczucie oraz inne schorzenia. Odpowiedź na pytanie, kto powinien skorzystać z floatingu jest oczywista – prawie każdy z nas, nie wyłączając dzieci. Przykładowo, dla nastolatka borykającego się z uprzykrzającym życie trądzikiem może to być recepta na pozbycie się tych zmian skórnych.

Floating to sposób na odpoczynek i relaks, którego potrzebuje każdy. Bez odpowiedniej regeneracji nawet najtwardszy zawodnik zostanie pokonany. Słowo zawodnik jest tu nie przypadkowe – floatrest to pozycja obowiązkowa w grafiku zawodowego sportowca czy osób aktywnych fizycznych. Z tej metody korzystają między innymi zawodnicy amerykańskiej ligi NFL czy piłkarze AC Milan. Jednym z najsłynniejszych sportowców używających terapii floatingowej jest Carl Lewis –wielokrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w lekkiej atletyce.

Gdzie można skorzystać z kapsuły floatingowej? Najprędzej znajdziemy ją w specjalnie przystosowanych do tego obiektach, a więc hotelach, gabinetach SPA czy obiektach sportowych W zależności od potrzeb klienta zabieg trwa od pół godziny, do 90 minut.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz