Dbaj o zęby na co dzień

O zęby należy dbać codziennie, nie tylko wtedy, gdy raz na rok czy pół roku wybierasz się na wizytę kontrolną do dentysty. Choć jesteś zabiegana, masz mało czasu, bo dużo pracujesz, to codzienna higiena jamy ustnej przełoży się na mniej problemów z zębami w starszym wieku. Jak możesz dbać o zęby każdego dnia?

Sprawą oczywistą jest, że powinnaś myć regularnie zęby odpowiednio dobraną pastą. Jeśli masz problemy z nadwrażliwością, to warto stosować pastę delikatniejszą. Możesz poszukać wśród past ze składem naturalnym i ekologicznym. Będziesz miała wówczas większą pewność, że pasta nie zawiera zbyt dużo chemikaliów szkodliwych dla organizmu. Ponadto każdorazowo zastosuj płyn do płukania jamy ustnej. Dlaczego? Ponieważ zapewnisz swoim zębom większą ochronę przed bakteriami, dla których jama ustna jest doskonałym siedliskiem. Dzięki takiemu płynowi zniwelujesz też nieprzyjemny zapach z ust.

Istnieje także wiele naturalnych sposobów pielęgnacji zębów. Można bowiem myć zęby sodą oczyszczoną, płukać wodą z naturalnym sokiem z cytryny lub wykonać samodzielnie pastę z węgla aktywnego. Jednak wiadomo, że wtedy potrzebujesz więcej czasu na przygotowanie domowych preparatów. Ale kiedy przychodzi weekend, a Ty masz wolne popołudnie i możesz zrobić sobie domowe SPA, to czemu nie. Od czasu do czasu dla Twoich dziąseł zbawienna będzie płukanka z szałwii.

Poza pielęgnacją zębów być może zastanawiasz się nad wybielaniem zębów, ponieważ uważasz, że są zbyt żółte. Rozejrzyj się wśród ogólnodostępnych preparatów, ale jeśli myślisz o długotrwałym efekcie, to udaj się do dobrego stomatologa, który wykona profesjonalny zabieg wybielający. Nie zaniedbuj też wszelkich obrzęków, ropni czy bólów, które związane są ze stanem Twoich zębów. Im wcześniej skorzystasz z usług stomatologa, tym szybciej problem będzie rozwiązany, a Ty poczujesz się komfortowo i dobrze.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz