Boisz się uszkodzenia protezy zęba? Idź do dentysty

Wielu z nas obawia się, że po wydaniu dużych pieniędzy na koronę lub protezę zęba, ponowne borowanie może być szkodliwe. Myślimy, że jeśli zmienimy dentystę, on nie będzie wiedział, co robić i być może uszkodzi naszą protezę a na nową nas nie stać. Należy wygrać ze strachem i udać do gabinetu stomatologicznego. Dlaczego?

Dentysta to lekarz i wie

Przede wszystkim zaufaj dentyście. To specjalista i lekarz – nie pozwoli sobie na żaden zabieg, który miałby być dla Ciebie szkodliwy. Dzisiaj w gabinetach stomatologicznych, nie ma mowy o przypadkach. Dentysta, zanim zabierze się do pracy, dokonuje przeglądu. Często wykonuje także zdjęcie, dzięki któremu nie tylko jest w stanie zobaczyć Twoją protezę ale i oceni, czy została ona prawidłowo wykonana i jak długo powinna jeszcze Ci posłużyć. Słowem, nie wydarzy się nic, co może Ci zaszkodzić a wręcz przeciwnie. Będziesz wiedzieć, na czym stoisz.

Czasy się zmieniły

Dzisiaj nie musisz się godzić na ból i dyskomfort. W profesjonalnym gabinecie nie jesteś na nie narażony. Dentyści są cierpliwi i spokojni, wiedzą także jak reagować w przypadku trudnych pacjentów, czyli takich, którzy zwyczajnie boją się zabiegów dokonywanych na ich zębach. Podczas nawet bezbolesnego zabiegu, bo opartego na znieczuleniu, niektórzy pacjenci proszą o przerwę, możliwość przepłukania ust, czy wyjaśnienia, co się dzieje. Profesjonalny stomatolog cierpliwie odpowie na każde pytanie. Dzisiejsi specjaliści nadal zbierają „ofiary” wcześniejszego systemu. Muszą tłumaczyć się z błędów ich poprzedników oraz walczyć z uwarunkowaniem gabinetu dentystycznego z nieprzyjemnymi doznaniami. Nawet dorośli ludzie są gorszymi przypadkami, niż dzieci. Wszystko dlatego, że od początku swojej przygody z dentystą, dziecko jest odpowiednio przyjmowane a dorosły pamięta, jak źle bywało.

Jeśli czujesz, że coś Cię boli i martwi i zastanawiasz się, czy to może być ból dziąsła, z którego wystaje proteza, idź do dentysty. Bardzo możliwe, że przez wieloletnie omijanie jego gabinetu, dorobiłeś się ubytków sąsiadujących z protezą i ból promieniuje w jej kierunku. Dzięki takiej wizycie, wyjdziesz ze zdrowszym uśmiechem oraz lepszym nastrojem, gdy okaże się, że Twoja proteza wytrzyma jeszcze kilka dobrych lat.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz