Alkohol i co dalej?

Alkohol towarzyszy ludzkości od zarania jej dziejów. Trudno sobie wyobrazić bez niego dzieje człowieka. Dla większości z nas stanowi odskocznię od rzeczywistości, pozwala zredukować stres, czy też bardziej otworzyć się przed drugim człowiekiem. Niestety jego dobroczynne działanie, ma drugie, o wiele gorsze, dno. Długotrwałe spożywanie dużych ilości procentów może doprowadzić do uzależnienia i ciężkiej choroby. W większości przypadków przedawkowanie alkoholu, np. u cioci na imieninach może się skończyć nieprzyjemnościami, które krótko oraz dosadnie nazywamy kacem. 

Pomoc potrzebna natychmiast

W momencie, w którym czujemy że zdecydowanie przesadziliśmy z winem, czy piwem, warto się zastanowić nad skorzystaniem z profesjonalnej pomocy, dzięki której staniemy na nogi. W Internecie bez trudu znajdziemy różne strony, na których są umieszczone informacje o tym, jak szybko pozbyć się kaca. Czasami, by ratować życie lub zdrowie człowieka, konieczne jest jednak podjęcie szybkich oraz skutecznych działań na o wiele szerszą skalę. Dobrze wówczas oddać się pod opiekę profesjonalistów, dzięki którym powrót do świata trzeźwych okaże się możliwy.

Długa droga do trzeźwości 

Detoks alkoholowy to odstawienie picia ze względu na jego destruktywne konsekwencje. Niestety taki proces nie jest niczym przyjemnym i wymaga odpowiedniego podejścia, wykwalifikowanej kadry i dobrych warunków, w których można go przeprowadzić. Po odstawieniu procentów u chorych występuje groźny dla życia i zdrowia Alkoholowy Zespół Abstynencyjny, w skrócie AZA. Jego objawami są drgawki, omamy, brak apetytu, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, silne poty, itp. Leczenie ma pomóc w pozbyciu się tych nieprzyjemnych objawów, tak aby jak najszybciej można przejść do dalszych etapów. Ich usunięcie nie nastąpi od ręki – to wymaga czasu. Stąd konieczność przeprowadzenia hospitalizacji w sprzyjających warunkach. 

Klinika na miarę problemu

Klinika Detoks Fenix mieści się w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą i umożliwia przeprowadzenie takiego odtruwania w komfortowych warunkach. Leczenie odbywa się salach jedno lub dwuosobowych pod okiem doświadczonego personelu. Całodobowa opieka lekarska daje nadzieję, że wszystko uda się doprowadzić do szczęśliwego końca. Pacjenci i pacjentki, oprócz niezbędnych lekarstw, mają także dostęp do różnego rodzaju udogodnień, dzięki którym czas w klinice upływa szybciej. Oczywiście aby w pełni skorzystać z możliwości powrotu do zdrowia, trzeba tego chcieć oraz współpracować z lekarzami. Bez tego nic się nie zmieni. Pokoje dla pacjentów są w różnym standardzie, a więc możemy wybrać taką opcję, na jaką nas stać.

Dużo pracy – dobre efekty

Usunięcie toksyn z organizmu, wyrównanie zaburzonej gospodarki jonowo-elektronowej, złagodzenie objawów psychicznych odstawienia alkoholu, regeneracja ogólna organizmu – to wszystko wymaga odpowiedniego czasu. U różnych ludzi może on być zróżnicowany. Istnieje tam także możliwość wykonywania odpowiednich badań medycznych i biochemicznych, dzięki którym wdrażane są takie tryby postępowania, aby leczenie odniosło skutek. Indywidualizacja tego ciężkiego oraz trudnego procesu ma duże znaczenie. Na życzenie pacjenta, po wywiadzie i podjęciu decyzji, istnieje możliwość wszczepienia Disulfiramu WZF, czyli odpowiednika niegdysiejszego Esperalu. Klinika dysponuje także wsparciem psychologów i po zakończeniu detoksykacji może wystawić odpowiednie skierowanie, dzięki któremu będzie można kontynuować konkretne postępowanie psychoterapeutyczne. 

Pomoc psychologiczna zawsze się przyda

Kluczem do rezygnacji z alkoholu jest odpowiednie postępowanie na każdym etapie leczenia. Po zniwelowaniu objawów o charakterze fizycznym, kluczowym będzie udzielenie pomocy psychologicznej, dzięki której uda się wyeliminować bezpośrednie przyczyny niebezpiecznego picia. Często u podstaw nałogu leżą różne traumy, problemy rodzinne, zawodowe lub zdrowotne, itp. Wykwalifikowany psychoterapeuta na pewno pozwoli dotrzeć do tego, co stoi za piciem. Jest to oczywiście proces długotrwały i nieprzyjemny, zmuszający do zmiany zachowań oraz sposobu postępowania. Nie zawsze musi się on zakończyć sukcesem. Pewna część ludzi nawet po udanej terapii może powrócić do nałogu. 

Najważniejszy pierwszy krok

Jak więc widzimy sam detoks alkoholowy nie jest w stanie załatwić wszystkiego, ale na pewno pomoże nam w przypadku przewlekłych problemów z alkoholem, jak i incydentalnych kłopotów, gdy po prostu przesadziliśmy z procentami. Całodobowy numer telefoniczny do kliniki pozwoli nam na ustalenie odpowiedniego postępowania w każdym przypadku. Pamiętajmy, że za każdym poważnym zaburzeniem tego typu stoi żywy człowiek z jego potrzebami i marzeniami, które próbuje zrealizować w gorszy lub w lepszy sposób.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →