Plastikowa czy bambusowa szczoteczka – którą wybrać?

Ekologiczny styl życia wcale nie musi wiązać się z wieloma wyrzeczeniami. Pewne zmiany można wprowadzić od zaraz i nie wpłyną one znacząco na codzienne funkcjonowanie i nie obniżą komfortu. Plastik warto zamienić na inne materiały, które są łatwe w recyklingu bądź ich pozyskiwanie jest znacznie prostsze. Czy bambusowa szczoteczka zalicza się do takich przedmiotów?

Plastikowa czy bambusowa szczoteczka? 

Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im zamienić plastikową szczoteczkę na bambusową. Wynika to z tego, że jesteśmy przyzwyczajeni do wygód, jakie w reklamach sugerują nam producenci szczoteczek z tworzywa sztucznego – mają one specjalne kształty czy elastyczne włosie. Okazuje się jednak, że nie jest to szczególnie potrzebne – tak prosta czynność jak mycie zębów wcale nie wymaga bardzo zaawansowanej technologii, jaką coraz częściej stosuje się w drogich, plastikowych szczoteczkach. 

Warto więc zrezygnować z tworzywa sztucznego i elektrycznych szczoteczek na rzecz tych bambusowych. Więcej uwagi powinniśmy poświęcić paście do zębów i wybrać taką bez szkodliwych substancji, która doskonale ochroni nasze szkliwo. 

Bambusowa szczoteczka do zębów – jaką wybrać? 

Podczas wyboru szczoteczki bambusowej warto zwrócić szczególną uwagę na… jej rozmiar. Można bowiem kupić szczoteczkę w wersji dla dorosłych i dla dzieci. Różnią się one zazwyczaj nie tylko rozmiarem, ale także miękkością włosia – chociaż wszystko to zależne jest od producenta. Różnica cenowa między jednym a drugim wariantem jest często niewielka – bambus to tani materiał, dlatego wytwarzane z niego przedmioty także nie kosztują dużo. 

Ze względu na to, że bambusowe szczoteczki najczęściej niewiele się od siebie różnią – producenci tworzą trzonki i włosie w odmiennych kolorach. Pomalowany jest zazwyczaj jedynie fragment rączki, dzięki czemu łatwiej poznać, która szczoteczka należy do domownika. 

Bambusowa szczoteczka do zębów jest bardzo minimalistyczna, ale co za tym idzie – doskonale wygląda w każdej łazience, nawet tej designerskiej. Warto jednak pamiętać, aby trzymać ją w miejscu suchym i po każdym użyciu pozwolić im wyschnąć. 

Portal-zdrowia.pl

Learn More →