Boisz się uszkodzenia protezy zęba? Idź do dentysty

teeth-1670434_960_720Wielu z nas obawia się, że po wydaniu dużych pieniędzy na koronę lub protezę zęba, ponowne borowanie może być szkodliwe. Myślimy, że jeśli zmienimy dentystę, on nie będzie wiedział, co robić i być może uszkodzi naszą protezę a na nową nas nie stać. Należy wygrać ze strachem i udać do gabinetu stomatologicznego. Dlaczego?

Dentysta to lekarz i wie

Przede wszystkim zaufaj dentyście. To specjalista i lekarz – nie pozwoli sobie na żaden zabieg, który miałby być dla Ciebie szkodliwy. Dzisiaj w gabinetach stomatologicznych (http://centrumstomatologicznelegnica.pl/), nie ma mowy o przypadkach. Dentysta, zanim zabierze się do pracy, dokonuje przeglądu. Często wykonuje także zdjęcie, dzięki któremu nie tylko jest w stanie zobaczyć Twoją protezę ale i oceni, czy została ona prawidłowo wykonana i jak długo powinna jeszcze Ci posłużyć. Słowem, nie wydarzy się nic, co może Ci zaszkodzić a wręcz przeciwnie. Będziesz wiedzieć, na czym stoisz.

Czasy się zmieniły

Dzisiaj nie musisz się godzić na ból i dyskomfort. W profesjonalnym gabinecie nie jesteś na nie narażony. Dentyści są cierpliwi i spokojni, wiedzą także jak reagować w przypadku trudnych pacjentów, czyli takich, którzy zwyczajnie boją się zabiegów dokonywanych na ich zębach. Podczas nawet bezbolesnego zabiegu, bo opartego na znieczuleniu, niektórzy pacjenci proszą o przerwę, możliwość przepłukania ust, czy wyjaśnienia, co się dzieje. Profesjonalny stomatolog cierpliwie odpowie na każde pytanie. Dzisiejsi specjaliści nadal zbierają “ofiary” wcześniejszego systemu. Muszą tłumaczyć się z błędów ich poprzedników oraz walczyć z uwarunkowaniem gabinetu dentystycznego z nieprzyjemnymi doznaniami. Nawet dorośli ludzie są gorszymi przypadkami, niż dzieci. Wszystko dlatego, że od początku swojej przygody z dentystą, dziecko jest odpowiednio przyjmowane a dorosły pamięta, jak źle bywało.

Jeśli czujesz, że coś Cię boli i martwi i zastanawiasz się, czy to może być ból dziąsła, z którego wystaje proteza, idź do dentysty. Bardzo możliwe, że przez wieloletnie omijanie jego gabinetu, dorobiłeś się ubytków sąsiadujących z protezą i ból promieniuje w jej kierunku. Dzięki takiej wizycie, wyjdziesz ze zdrowszym uśmiechem oraz lepszym nastrojem, gdy okaże się, że Twoja proteza wytrzyma jeszcze kilka dobrych lat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *