Wyposażenie gabinetu okulistycznego

Wyposażenie gabinetu okulistycznego

12 lutego 2017 Wyłączono przez Portal-zdrowia.pl

129_f536eea65c52157Każdy początkujący lekarz, niezależnie od specjalności, zadaje sobie to samo pytanie: pracować u kogoś czy otworzyć własny gabinet? Jeśli jesteś okulistą i myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej, podpowiemy Ci, jak wyposażyć własny gabinet, by móc rozpocząć leczenie okulistyczne.

Wymagania lokalowe

Wymagania lokalowe, w przypadku gabinetu okulistycznego, nie różnią się zbytnio od wymagań co do innych gabinetów lekarskich. Przede wszystkim liczy się czystość, dlatego zarówno podłogi, jak i meble powinny być wykonane z materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Ściany muszą być pokryte farbą, która odporna jest na zmywanie i ścieranie. W gabinecie musi być umieszczona chociaż jedna umywalka z bieżącą ciepłą wodą, a ściany wokół niej powinny być zabezpieczone przed wilgocią. Warto również pamiętać o wydzieleniu osobnego pomieszczenia na poczekalnię oraz toalety dla personelu i pacjentów. Sklep medyczny i meble medyczne znajdziecie na stronie: http://medicaldepot.pl/k/1034/view/meble-medyczne-1034.html.

Sprzęt i narzędzia okulistyczne

Jeśli już znaleźliśmy odpowiedni lokal, zadbaliśmy o meble oraz wszystkie pomieszczenia, musimy pomyśleć o sprzęcie oraz narzędziach okulistycznych. Jeśli specjalizujemy się w chirurgii oka i w naszym gabinecie będziemy wykonywać różne zabiegi, powinniśmy w pierwszej kolejności zakupić także podstawowe narzędzia chirurgiczne. Znajdziecie je na stronie: http://medicaldepot.pl/k/988/view/narzedzia-chirurgiczne-988.html. Są to m. in. pęsety, nożyczki czy kleszczyki. Zanim jednak przejdziemy do leczenia, pomyślmy o diagnostyce. Niezbędne do wszelkich badań będą: tonometr, oftalmoskop, lampa szczelinowa, synoptofor czy tablica okulistyczna. Jeśli już zdiagnozujemy wadę wzroku i będziemy musieli wybrać odpowiednie okulary, przyda nam się także kaseta próbnych szkieł. Z kolei przy operacjach opadania powieki czy leczeniu niedomykalności powiek potrzebna nam będzie komora wilgotna wielokrotnego użytku (http://medicaldepot.pl/p/6037/komora-wilgotna-ortolux-sterylna-duza-6037.html). Sprawdza się ona świetnie, gdy wymagana jest ochrona pooperacyjna oka.

Niezależnie od tego, jaki gabinet zamierzacie otworzyć, musicie liczyć się z dużymi kosztami, zarówno jeśli chodzi o umeblowanie, jak i sprzęt oraz podstawowe narzędzia.