Niezbędne akcesoria do gabinetu stomatologicznego

Niezbędne akcesoria do gabinetu stomatologicznego

27 lutego 2017 Wyłączono przez Portal-zdrowia.pl

solomedica-narzedzia-stomatologiczneKażdy gabinet stomatologiczny musi być wyposażony w niezbędne akcesoria, które służą lekarzom, jak i pacjentom. Mają one na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i podstawowych zasad higieny. Sprawdźmy, co powinno znajdować się w profesjonalnym gabinecie dentystycznym.

Artykuły jednorazowego użytku to podstawa higieny

W każdy gabinecie stomatologicznym powinny znajdować się niezbędne artykuły jednorazowego użytku, konieczne podczas pracy dentysty.

  • maski ochronne

Maski ochronne są niezbędne, ponieważ lekarz podczas swojej pracy narażony jest na rozprzestrzenianie się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Maseczki ochronne składają się z  delikatnej flizeliny oraz dwóch gumek, które ułatwiają utrzymanie maseczki we właściwym miejscu (nie uciskają i nie powodują żadnego dyskomfortu dla używającego). Maski przepuszczają powietrze, dlatego też nie powodują utrudnień w oddychaniu. Dzięki nim stomatolog jest zabezpieczony przed krwią i różnymi wydzielinami, które często wydobywają się z ust pacjenta. W każdym gabinecie stomatologicznym powinien znajdować się zapas takich masek, ponieważ, niekiedy konieczne jest zmienianie ich nawet przy jednym pacjencie (kiedy maska jest zabrudzona natychmiast powinno się ją zmienić).

  • rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe spełniają bardzo ważną rolę w ograniczaniu ryzyka przenoszenia infekcji. Stomatolog, w celu zapewnienia najwyższych standardów usług oraz zasad higieny, powinien przy każdym pacjencie zmieniać rękawiczki.

  • kubeczki jednorazowe do wody

To absolutna podstawa w każdym gabinecie stomatologicznym, jaką powinni mieć do swojej dyspozycji pacjenci. Kubki jednorazowe wykonane są z tworzywa sztucznego – polipropylenu. Kubeczki jednorazowego użytku dostępne na stronie sklepu internetowego Solomedica znajdują zastosowanie głównie w gabinetach stomatologicznych, ponieważ pasują do większości unitów i podajników, ponadto są łatwe w dozowaniu, nie ulegają deformacji przy wyjmowaniu oraz nie pękają.

  • końcówki do ślinociągu

Końcówki do ślinociągu są niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Używa się ich do odsysania podczas zabiegów stomatologicznych (są wykonane z miękkiego i delikatnego materiału, dlatego nie powodują podrażnienia śluzówki). Końcówki nie ulegają odkształceniu, ale bardzo dobrze dostosowują się do wymaganego kształtu. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym w dużym stopniu podnoszą komfort pacjentów.

  • igły jednorazowe

Igły jednorazowe służą do wykonywania różnego rodzaju  zastrzyków. W gabinecie stomatologicznym używa się ich głównie do podawania znieczulenia pacjentom.

  • jednorazowe szczoteczki do zębów

Jednorazowa szczoteczka do zębów jest współcześnie obowiązkowym elementem w  gabinecie stomatologicznym. Szczoteczki jednorazowe występują w wersji z pastą lub bez pasty. Powinny stanowić alternatywę dla osób, które nie zdążyły przygotować się do wizyty u dentysty, bo na przykład przyszły prosto z pracy czy ze szkoły.

Wszystkie akcesoria wykorzystywane w gabinecie stomatologicznym wpływają na ogólne postrzeganie tego miejsca przez pacjentów. Przestrzeganie zasad higieny jest podstawa, na którą większość osób zwraca szczególną uwagę.

Ofertę różnego rodzaju artykułów niezbędnych do wyposażenia gabinetu dentystycznego znajdziemy na stronie sklepu internetowego solomedica.pl.