Wyjazdy dla aktywnych – joga dla sportowców

Niezależnie jaki sport uprawiasz – prawdopodobnie joga okaże się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, aby w krótkim czasie podnieść wydajność swoich treningów. W każdej dyscyplinie liczy się nie tylko efektywność, ale także umiejętność radzenia sobie z napotkanym problemami – takimi jak kontuzje, przegrane potyczki czy wyniki niewspółmierne do wykonywanego wysiłku. Wczasy to idealny moment, aby nie porzucać aktywności fizycznej, ale dołączyć do niej ćwiczenia z zakresu jogi. Poznaj kilka powodów, dla których warto połączyć te wschodnie techniki ruchu i medytacji wraz z uprawianym sportem.

Joga dla sportowców – w czym może pomóc?

Zmagając się z codziennymi treningami, często zapominamy o tym, że liczy się nie tylko nasza fizyczna siła, ale także jasność umysłu i umiejętność łamania psychicznych ograniczeń. W pierwszej kolejności należy opanować sztukę odpowiedniego oddychania, która wprowadzi nas do świata medytacji. Uprawiając jogę uczymy się akceptacji swoich słabości, co z czasem pomaga rozwijać inne sprawności, a te mogą znacząco wpłynąć na nasz dalszy rozwój. Techniki ze wschodu pomagają także reagować odpowiednio na bodźce, uczyć się akceptacji bólu, ale zwiększają także elastyczność naszego ciała.

Wczasy łączące aktywność i jogę

Wyjazdy dla aktywnych to najlepsze rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy odpoczynku od codziennej pracy, ale nie chcemy w tym czasie zrezygnować z treningów. Organizowane wczasy łączą ze sobą aktywność fizyczną, ale również zajęcia z jogi. Dla osób, które pragną ucieczki od miastowego zgiełku, najczęściej polecane są wyjazdy w góry. Piękne widoki motywują do wędrówek, a te można połączyć z treningiem powięziowo-regeneracyjnym oraz bardzo popularną praktyką znaną jako hiking joga. Coraz więcej osób obiera polskie kierunki wczasów, ale równie dużym zainteresowaniem cieszą się tereny Bałkanów, a także trzecie pod względem wysokości – Pireneje. 

Portal-zdrowia.pl

Learn More →