Skuteczne sposoby na wybielanie zębów

Każdy chce mieć olśniewający biały uśmiech i zdrowe zęby. Można uzyskać taki efekt korzystając z domowych sposobów bądź sprawdzonych metod wykonywanych przez profesjonalistów. Jakie są skuteczne sposoby na wybielanie zębów?

Warto pamiętać, aby przed zdecydowaniem się na wybielanie zębów przejść rutynową kontrolę stomatologiczną. W sytuacji gdy zabieg wykonuje dentysta, zaczyna od ogólnego badania, a następnie zdjęcia kamienia nazębnego. Metoda dopasowywana jest pod względem wrażliwości, stanu i wytrzymałości uzębienia osoby zainteresowanej.

Na początku wiele osób decyduje się na wybranie nieco prostszych rozwiązań, wśród których są żele, pasty czy paski wybielające. Te produkty są skuteczne w przypadku niewielkich przebarwień. Stosując pastę należy pamiętać, aby dodatkowo zainwestować w specjalny płyn do płukania jamy ustnej oraz szczoteczkę. Dzięki temu zamierzony efekt zostanie osiągnięty znacznie szybciej.

Innym rozwiązaniem są paski, lakiery czy też żele. W przypadku tych produktów efekt jest dostrzegalny już po 2-3 tygodniach. Stomatolodzy jednak zalecają wybieranie nakładek, które docierają znacznie głębiej, również w przestrzenie międzyzębowe. Ich skuteczność wynika dopasowania do uzębienia pacjenta. Kolejnym rozwiązaniem jest wybielanie przez maskowanie. Metoda jest najlepsza dla zębów mających żółty odcień. W przypadku innych – mogą się nierównomiernie wybielić.

System wybielania BEYOND to specjalistyczna technika, która jest wykonywana przy pomocy lampy. Podczas zabiegu przebarwienia są utleniane przez aktywny tlen. Metoda jest atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób chcących uzyskać natychmiastowy efekt. Jest on już widoczny po jednej wizycie u stomatologa.

Każda osoba powinna wybrać taką metodę, która dla niej i dla jej zębów będzie najbardziej odpowiednia. Dlatego warto każdą decyzję skonsultować ze specjalistą bądź zdecydować się na profesjonalny zabieg.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz