Gryka, orkisz i bambus – naturalne poduszki do spania

Każdy z nas chce spać zdrowo i wygodnie. Często zapominamy, co oznacza to w praktyce. Dlatego dziś sprawdzisz, jak poduszka, na której śpisz, wpływa na jakość Twojego nocnego wypoczynku. Poznasz również najlepsze wypełnienia poduszek. Dzięki temu nareszcie zapewnisz sobie zdrowy i higieniczny sen, a zakupione poduszki posłużą Ci na długi czas.

Poduszka a jakość snu

Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i wymagania dotyczące poduszki do spania. Wiele osób nie potrafi usnąć w innym miejscu niż ich łóżko, właśnie z powodu tego przedmiotu. Wystarczy, że poduszka w hotelu albo w gościach ma inny kształt czy rozmiar, a my nie potrafimy się na niej ułożyć. Dlatego też tak niechętnie wymieniamy je na nowe i staramy się jak najdłużej korzystać z tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nierzadko z tego powodu robimy krzywdę swojemu kręgosłupowi. Wystarczy, że nasza poduszka nie jest dopasowana do pozycji w jakiej wypoczywamy lub ma sztuczne wypełnienie, by mimo tego, że przesypiamy całą noc, budzić się rozdrażnionym i z trudem wstawać z łóżka. Dlaczego tak się dzieje? Poduszka podobnie zresztą jak materac, odpowiada za jakość naszego snu. Sprawdź więc, jak kupić idealną.

Jak kupić poduszkę – naturalne wypełnienie

Najlepsza będą poduszki 80×80 z wypełnieniem gryczanym, orkiszowym albo bambusowym. Pierz i puch również nie są złe, ale z uwagi na to, że to materiał odzwierzęcy, wiele osób ma opory. Postaw więc na któreś z poniższych wypełnień. Dzięki opisowi każdego z nich, sprawdzisz, które będzie dla Ciebie idealne.

  1. Poduszka z orkiszem. Jeśli cierpisz na bóle głowy, mięśni i stawów, właściwości orkiszu pomogą Ci je złagodzić. Ponadto mogą przyczynić się do położenia kresu bezsenności i lepszej jakości snu. Z uwagi na to, że orkisz jest naturalnym zbożem, dobrze odprowadza wilgoć. We wnętrzu poduszki nie kumulują się więc bakterie i roztocza.
  2. Poduszka z gryką. Idealnie dopasowuje się do pozycji snu i kształtu głowy. Jest oddychająca, naturalna i trwała.
  3. Poduszka z bambusem. W środku poduszki znajduje się włóknina, która pochodzi z miąższu bambusa. Cechuje się właściwościami antybakteryjnymi, pozwala skórze oddychać i dobrze odprowadza wilgoć.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →