Co robi się na psychoterapii? Czego możesz się spodziewać podczas sesji terapeutycznej?

Kiedy boli Cię brzuch, to sięgasz po tabletkę. Kiedy czujesz się chory, to idziesz do lekarza. A kiedy choruje Twoja dusza, to warto, abyś poszukał pomocy psychologicznej.

Wiele osób nie decyduje się na terapię ze względu na niewiedzę, co tak właściwie robi się na psychoterapii. Bez względu na to, czy to psychoterapia online, czy stacjonarna, terapia przynosi ulgę i pomaga w problemach emocjonalnych.

Psychoterapia online — co to jest?

Usługi online nabrały na popularności. Podobnie plasuje się tutaj psychoterapia online, która jest tak samo efektywna, jak spotkania stacjonarne z terapeutą.

Psychoterapia online to skuteczna pomoc w walce z depresją, zaburzeniami psychicznymi, czy zaburzeniami odżywiania. Jeśli tylko potrzebujesz pomocy, nie czekaj. Niżej przeczytasz, co robi się na terapii online i jak upływa czas na pracy ze specjalistą.

Czym różni się psychoterapia online od terapii stacjonarnej?

Psychoterapia online co prawda ma nieco bardziej okrojone możliwości patrzenia na pacjenta, nie mniej nie rzutuje to na jakości samej terapii tak, jak obawiano się na początku, kiedy usługi online zyskiwały na popularności.

Psychoterapia online różni się od terapii stacjonarnej generalnie tym, że możesz ją odbywać w zaciszu własnego domu lub wszędzie tam, gdzie akurat Ci wygodnie. Każda psychoterapia leczy duszę.

Psychoterapia online — skuteczna metoda leczenia zaburzeń psychiki

Do prowadzenia psychoterapii upoważnieni są wyłącznie absolwenci szkoły terapeutycznej. Oznacza to, że taki specjalista może skutecznie leczyć zaburzenia odżywiania, czy pomagać przy leczeniu uzależnień.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, to psychoterapeuta online z pewnością udzieli Ci jej i w dodatku szybciej, niż miałbyś czekać na spotkanie stacjonarnie.

Terapia zmienia nastawienie pacjenta

Jak to się dzieje, że przy schorzeniach psychoterapia działa? Psychoterapia indywidualna opiera się na próbie znalezienia źródła problemu, czy cierpienia.

Gdy pacjent nie wymaga leczenia farmakologicznego, to można w kilka tygodni rozwiązać jego palące problemy natury egzystencjalnej, czy mentalnej.

Którą z metod leczenia schorzeń emocjonalnych wybrać?

Nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki może być wiele, nie mniej schorzenia warto leczyć zawsze, jeśli przeszkadzają w codziennym życiu.

Codzienne funkcjonowanie chorego może poprawić terapia w nurcie:

  • rozważ psychoterapię gestalt w formie online;
  • psycholog online może zaproponować psychoterapię psychodynamiczną;
  • terapia online może opierać się także na terapii poznawczo behawioralnej;
  • terapia psychologiczna online jako leczenie rzeczywistością.

Kim jest psychoterapeuta?

W celu zwiększania potencjału osobowościowego warto wybrać się wyłącznie do certyfikowanego specjalisty. Osoba taka powinna przejść własną psychoterapię, ale przede wszystkim ukończyć szkołę psychoterapii.

Czy możliwa jest psychoterapia online na NFZ?

Jak najbardziej tak. Psychoterapia online możliwa jest także na NFZ, aby dostać się na nią, potrzebujesz skierowanie.

Jak długo trwa terapia na NFZ?

Psychoterapia online na NFZ trwa z reguły 40 spotkań. Każde spotkanie to 50 minut.

Ile kosztuje psychoterapia online komercyjna?

Komercyjna psychoterapia jest dość kosztowna. Ceny spotkania wahają się w zależności od miasta, a także kompetencji psychologa online.

Możesz założyć, że koszt jednej wizyty wyniesie Cię około 150 złotych.

Czy terapia online ma sens?

Tak, terapia online ma taką samą wartość, jak spotkania stacjonarne. Potwierdzają to nie tylko terapeuci online, ale także terapeuci rodzinni.

Jak wygląda terapia online?

Na pierwszym spotkaniu psycholog online przeprowadzi z Tobą wywiad. Razem ustalicie, jakie masz palące problemy do rozpracowania, a później przejdziecie do odpowiednich ćwiczeń.

Co notuje psychoterapeuta podczas spotkania?

Podczas spotkania psychoterapeuta online będzie skrupulatnie notował wszystkie ważne informacje, którymi postanowisz się z nim podzielić.

Nie martw się, te dane są poufne, a specjaliście pozwolą szybko przypomnieć sobie, nad czym pracowaliście podczas poprzedniej wizyty.

Ile spotkań warto odbyć?

O ile masz przejściowe problemy i można je rozwiązać w kilka spotkań, to zaburzenia emocjonalne będą prawdopodobnie wymagały pracy przez kilka miesięcy.

Czy wizyta u psychologa pomaga?

W relacji terapeutycznej liczy się zaufanie i odbudowanie własnej sprawczości. Psycholog online zrobi wszystko, abyś czuł się bezpiecznie i odzyskał poczucie wartości. Byś w końcu wziął sprawy w swoje ręce, odnalazł w sobie siłę do działania i ruszył z miejsca.

Tak, psychoterapia online pomaga. Nie mniej skutecznie, niż terapia stacjonarna.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →