Seksualne rozterki

Seks nie jest już tematem tabu, a mimo to boimy się o nim mówić. Dlaczego? Kiedy warto rozmawiać o problemach? Gdzie udać się po pomoc?

Te pytania i wiele innych codziennie zadaje sobie dużo osób. Czy jest jedna i skuteczna odpowiedź na nie wszystkie? Oczywiście. Znajdziesz ją tutaj.

Seks pod lupą

Czasami, z biegiem lat zapominamy o seksualnej sferze naszego życia. Będąc w związku, który ma już za sobą wielki staż, trudniej się rozmawia i codzienne problemy hamują w nas mówienie o problemach. seksualnych. Przez takie zjawisko, przechodzimy do porządku dziennego nad daną sprawą i próbujemy udawać, że wszystko jest w porządku. A co z seksem? Czy potrafimy o nim rozmawiać? Czy nie boimy się mówić o swoich problemach?

Według badań, w małżeństwach, które trwają już wiele lat, nie potrafi się otwarcie mówić o oczekiwaniach, problemach i rozterkach na temat seksu. To bardzo dziwne zjawisko. Dlaczego? Ponieważ wskazuje na to, że wstydzimy się swojego partnera lub boimy jego reakcji na nasze słowa. Jak się pozbyć takiej blokady i otwarcie pokazywać swoje oczekiwania?

Seksuolog dla każdego – obalamy mity

Wizyta w gabinecie seksuologicznym może pomóc każdej parze w pokonaniu takiej bariery i w odkrywaniu potrzeb seksualnych drugiej osoby. Ponadto seksuolog, pomoże Wam zdobyć się na odwagę i mówić o problemach dotyczących sfery intymnej Waszej relacji.

Osoba, która prowadzi taki gabinet, ma ogromne doświadczenie i odpowiednią wiedzę, by doradzać i pomagać. Dlaczego? Wiele lat prowadzenia gabinetu i styczność z różnymi osobami, daje jej podgląd na to, co sprawia partnerom największą trudność w relacjach i rozmowach.

Jak przerwać barierę strachu przed wizytą o seksuologa?

Niektórzy boją się iść po poradę do osoby obcej. Uważają, że roztrząsanie swoich problemów z seksuologiem czy psychologiem jest pozbawione sensu i raczej zaszkodzi niż pomoże. Jak przerwać taką barierę strachu? Warto poczytać w internecie, na różnych forach dyskusyjnych, opinie innych par czy osób, które skorzystały z pomocy seksuologów. Dzięki temu możemy się przekonać, jak działa pomoc takiego lekarza i na czym ona polega.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz