Latem graj w zielone

Latem wiele osób sięga po zieloną herbatę jako alternatywę dla wody czy soków owocowych.  Pita na zimno wspaniale chłodzi, orzeźwia i przynosi wytchnienie w upalny dzień. Warto po nią sięgać o każdej porze dnia. W portfolio TEEKANNE, oprócz tradycyjnych smaków znaleźć można wyjątkowe mieszanki zielonych herbat: Sencha Royal, Zen Chai oraz orientalną Green&Jasmine.

Egzotyczna Sencha Royal

Sencha to niezwykła i jedna z najbardziej szlachetnych odmian zielonej herbaty. Jej delikatne listki, nie mielone, mają kształt zwiniętych igieł. Po zaparzeniu przybiera barwę jasnozieloną, napar jest delikatny i świeży. W herbacie TEEKANNE Sencha Royal jest smak został dopełniony aromatem owoców egzotycznych, dzięki którym każdy łyk przywołuje wakacyjne wspomnienia. Mieszanka ta jest idealną propozycją na lato, szczególnie po schłodzeniu.

Owocowa Zen Chai

Zielona herbata idealnie łączy się z różnymi owocami. W TEEKANNE Zen Chai jej smak został dopełniony aromatem cytryny i egzotycznego mango. Zastępując wodę, sprawdza się jako napój orzeźwiający, najlepiej z cytryną lub limonką, a nawet plasterkami pomarańczy czy grejpfruta.

Azjatyckie połączenie Green&Jasmine

Nie tylko owoce dobrze komponują się z zieloną herbatą. Idealnym, orientalnym połączeniem jest zielona herbata i jaśmin. To tradycyjny napar chiński, w którym wyczuwalny jest delikatny aromat kwiatów jaśminu. Kompozycja ta została zamknięta m.in. w torebkach herbaty TEEKANNE Green&Jasmine. Jej delikatny smak pobudza zmysły i przywołuje wakacyjne wspomnienia.

Wszystkie napary doskonale smakują tuż po zaparzeniu, jak i schłodzone. Będąc alternatywą dla soków i wody, nie tylko orzeźwiają, ale także pomagają uzupełnić dzienne zapotrzebowanie organizmu na płyny.

Portal-zdrowia.pl

Learn More →

Dodaj komentarz