Sposoby na ból kręgosłupa

wellness-285587_960_720Ból kręgosłupa to przypadłość wielu ludzi. W dodatku bardzo nieprzyjemna przypadłość. Może powodować ją wiele czynników, która najlepiej zdiagnozuje lekarz. Szczególnie przykry jest ból w okolicy krzyża. Oczywiście, skuteczna jest farmakoterapia, jednak na bóle kręgosłupa najlepsze są sposoby naturalne.

Domowe mieszanki na ból pleców

Napięcie mięśni ustępuje po okładzie z oleju kokosowego lub octu jabłkowego. Należy nasączyć nim szmatkę (tak, aby była wilgotna, nie ociekająca!) i przyłożyć do bolącego miejsca, a następnie owinąć folią spożywczą tak, aby zakryć całą powierzchnię materiału. Okład taki trzeba pozostawić na noc. Rano ból powinien ustąpić. Od dawna wiadomo, że ciepło rozluźnia, dlatego właśnie warto rozgrzewać napięte mięśnie. Zamiast kupować poduszkę elektryczną, rozgrzej ryż zawinięty w stary ręcznik w mikrofalówce i przyłóż do bolącego miejsca na plecach. Okład taki pozostanie długo ciepły, ponieważ ryż dobrze utrzymuje temperaturę. Dobrze jest także zrelaksować się w aromatycznej kąpieli. Ważne jest, aby użyć do niej soli do kąpieli oraz olejków eterycznych, które pomogą się rozluźnić i zminimalizować ból. Świetnym sposobem są także ćwiczenia odciążające kręgosłup oraz poprawna pozycja siedząca. Należy całkowicie oduczyć się siedzenia „noga na nogę” oraz z jedną stopą pod pośladkami. Powoduje to nienaturalne ułożenie kręgosłupa i wzmaga ból pleców.

Ważne, na czym śpisz!

Najistotniejszą kwestią jest jednak zdrowy sen, który gwarantuje nam dobrze dobrany materac. Tych natomiast na rynku jest ogromna ilość, różne rodzaje i twardości. Mitem jest, że najzdrowszy materac, to twardy materac – twardość powinna być dobrana odpowiednio do naszej wagi oraz problemów z kręgosłupem. Materace https://alvare.pl/ wykonane są rożnego rodzaju technikami i wypełnione różnymi tworzywami. W dobrym sklepie wykwalifikowani doradcy pomogą Ci w doborze tego najlepszego dla Ciebie oraz pasującego do Twojego łóżka, np. materac 140×200. Dobrze dopasowany materac zapewni Ci nie tylko w pełni regenerujący i zdrowy sen, ale także odciąży kręgosłup i zniweluje powracające bóle.