Osteoporoza – cichy złodziej Twoich kości

pexels-photo-320007Według badań epidemiologicznych aż 40% kobiet, które ukończyły 50 lat, cierpi na osteoporozę, czasami zupełnie o tym nie wiedząc. 

Dlaczego akurat dotyka ona Panie w tym wieku? Przyczyną jest menopauza, która często zostaje zlekceważona. Czy jesteś w grupie ryzyka? Jak wiele wiesz o osteoporozie?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie za sobą zbagatelizowanie pierwszych objawów menopauzy. To właśnie w tym okresie, osteoporoza się rozwija i z biegiem lat zbiera największe żniwo. Jak kradnie nasze kości? Czy jest jakiś sposób na uchronienie się przed nią? Przeczytaj artykuł do końca, a znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Jak osteoporoza kradnie Twoje kości?

W okresie klimakterium cierpimy na różne dolegliwości – wahania nastrojów, ataki paniki, poty, czy uderzenia gorąca. Wtedy też powoli wkrada się osteoporoza, której nie da się wykryć bez szczegółowego badania gęstości kości. Niewiele kobiet się na nie udaje, dlatego o swojej chorobie dowiadują się one dopiero po upadku i złamaniu jakiejś kończyny. Wtedy czasami jest już za późno. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i badania, które pomogą nam w porę wykryć zagrożenie i niebezpieczne zmiany zachodzące w naszym organizmie.

Jak żyć z osteoporozą?

Żyć możemy, tylko bardziej ostrożnie i uważnie. Przede wszystkim musimy unikać niebezpiecznych sytuacji, w wyniku których spadniemy z wysokości lub się przewrócimy. Jednak, co ważne złodziejkę kości można wyleczyć naturalnie. Bez przyjmowania specjalistycznych lekarstw, które nie zawsze są w pełni skuteczne, a do tego sporo kosztują. Poznajmy zatem leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Pijawki lekarskie a osteoporoza

Już w starożytności ludzie radzili sobie z chorobami, których jeszcze wtedy nie potrafili nazwać, właśnie poprzez stosowanie pijawek. Są to stworzenia, leczące związkami zawartymi w swojej ślinie. Coraz więcej osób przekonuje się do ich wypróbowania na sobie. Ty również możesz poradzić sobie z osteoporozą za pomocą hirudoterapii. Ta metoda leczy choroby układu oporowo-ruchowego i nie tylko. De facto pomaga praktycznie na każdą dolegliwość i wpływa pozytywnie na cały organizm. Wystarczy już jeden zabieg, by pozbyć się bólu i poczuć prawdziwą ulgę. Więcej na temat hirudoterapii przeczytasz tutaj: http://pijawki.abros.pl/.