Jak złagodzić objawy menopauzy?

family-515530_960_720Przekwitanie to okres trudny dla każdej kobiety. Hormony powodują w organizmie poważne zmiany, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Do najbardziej uciążliwych objawów należą uderzenia gorąca, zaburzenia snu, zimne poty, rozdrażnienie czy wzmożony, bezpodstawny niepokój. Niektóre kobiety decydują sie na terapię hormonalną, jednak objawy menopauzy można skutecznie złagodzić również domowymi sposobami.

Jedz zdrowo

Jak w większości przypadków, również przy łagodzeniu objawów menopauzy, ważne jest, aby zdrowo się odżywiać. Uderzenia gorąca można zminimalizować poprzez spożywanie posiłków bogatych w kwas foliowy oraz witaminę C i E, imbir, dziką różę, żeń-szeń i koniczynę. Natomiast koper, pietruszka i seler pomagają utrzymać odpowiedni poziom hormonów. Na huśtawki nastrojów zaleca się stosowanie suplementów diety z żeń-szeniem, witaminą B6 lub lukrecją. Jednak to nasz mózg najbardziej cierpi podczas przekwitania. Należy go więc odpowiednio wesprzeć. Jedz dużo orzechów, ziaren, borówek, brzoskwiń, brokułów, soi, fasoli, kapusty i brukselki. Podczas menopauzy zwiększa się ryzyko zachorowania na osteoporozę, szczególnie po 50. roku życia. Aby tego uniknąć, spożywaj produkty bogate w wapń i postaw na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Przedwczesne starzenie się to także jeden z efektów przekwitania. Można go opóźnić spożywając duże ilości wody, pijąc zieloną herbatę i miętę. Do filtrowanej lub mineralnej wody można dodać sok z cytryn, który wspomaga detoksykację. Te ostatnie skutecznie wspiera też leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/.

Pijawka lekarska w łagodzeniu menopauzy

Właściwości hirudoterapii były znane już starożytnym Egipcjanom. Ostatnimi czasy pijawki lekarskie przeżywają swój renesans. Uznane zostały za oficjalną metodę leczenia i coraz częściej rekomendowane są przez lekarzy medycyny konwencjonalnej. Lista chorób, które leczą pijawki lub leczenie których skutecznie wspierają, jest bardzo długa. Również w przypadku łagodzenia objawów menopauzy wykazują dużą skuteczność. Poprawiają samopoczucie, wspomagają detoksykacje organizmu, opóźniając starzenie oraz regulują ciśnienie. Więcej możesz dowiedzieć się, odwiedzając stronę: http://pijawki.abros.pl/